JA_FONT_SIZE

Dostosuj stronę

zostań wolontariuszką_em

Naszą pracę opieramy na wolontariacie, czyli bezpłatnym, świadomym, bezinteresownym i dobrowolnym działaniu na rzecz innych, wykraczającym poza więzi rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie. Wolontariat daje szansę wykorzystania własnych umiejętności i doświadczeń, rozwinięcia zainteresowań, zdobycia doświadczenia w nowych dziedzinach, zawarcia przyjaźni. 

Zobacz aktualne oferty wolontariatu tutaj. 


Zasady współpracy z wolontariuszkami_ami

Każda wolontariuszka_riusz, działający w naszej organizacji powinna_nien:

  • mieć jasno określony zakres pracy,
  • zdawać sobie sprawę z odpowiedzialności związanej z jej wykonywaniem,
  • wiedzieć, przed kim jest odpowiedzialna_y za wykonanie swej pracy i mieć regularny kontakt z tą osobą,
  • mieć zapewniony udział w formowaniu programu, w którym uczestniczy; zapewni to reprezentację potrzeb i zainteresowań wolontariusza,
  • być chronioną_ym przed jakimkolwiek ryzykiem związanym z wykonywaniem powierzonych zadań,
  • być objętą_ym ubezpieczeniem od odpowiedzialności,
  • mieć satysfakcję z wykonywanej pracy.

Z każdą wolontariuszką_em podpisujemy "Umowę o pracy wolontariackiej"  na początku na okres próbny, następnie na dłuższy czas. Oferujemy także wystawienie odpowiednich referencji, które mogą być przydatne do zaliczenia praktyk lub w przyszłych doświadczeniach zawodowych.

Następnie zaproponujemy Ci szkolenie, przygotowujące Cię do wykonywania powierzonych zadań  może ono mieć charakter szkolenia grupowego lub indywidualnego oraz szkolenie antydyskryminacyjne, przygotowujące do zauważania dyskryminacji i wykluczenia oraz reagowania na te zjawiska.

W pierwszym okresie Twojej pracy w Stowarzyszeniu towarzyszyć będzie Ci mentorka_tor  osoba odpowiedzialna za pomoc we wdrożeniu się w wykonywane zadania, poznaniu organizacji i pracujących w niej osób. Dzięki temu szybciej i łatwiej 'włączysz się' w pracę i nabierzesz w niej samodzielności.

Jako wolontariuszka_riusz będziesz zobowiązana_ny do przestrzegania Kodeksu Etycznego Wolontariuszki_sza, regulującego Twoje prawa i obowiązki oraz określającego standard naszej pracy i wyznawane przez nas wartości. 


Czym możesz się zająć?

Możesz opracować nasze materiały informacyjne, zadbać, by były one dostępne w klubach i innych miejscach spotkań, zredagować informacje o działaniach Stowarzyszenia, zorganizować imprezę informacyjno-promocyjną, pomóc w biurze i bibliotece, przygotować seminarium, wydarzenie kulturalne lub poprowadzić warsztaty na interesujący Cię temat albo włączyć się w działania w zakresie edukacji zdrowotnej... – to tylko wybrane możliwości – jest ich wiele więcej!

Jeżeli chcesz zająć się działalnością, która nie była dotychczas prowadzona, masz własny pomysł na projekt  napisz do nas! Wspólnie zastanowimy się nad możliwościami jego realizacji.


Rekrutacja do pracy wolontariackiej
 

Jeżeli zdecydujesz się na wolontariat w naszej organizacji, przed rozpoczęciem pracy w Stowarzyszeniu weźmiesz udział w rekrutacji, podczas której chcemy dowiedzieć się więcej o Twoim doświadczeniu i oczekiwaniach odnośnie współpracy. Dzięki temu będziemy mieć możliwość zaproponowania Ci pracy odpowiadającej Twoim oczekiwaniom i kwalifikacjom.

Jeżeli chcesz zostać naszą wolontariuszką_szem, możesz:
1. Zapoznać się z bieżącymi ofertami pracy wolontariackiej w naszej organizacji, zamieszczanymi na stronie internetowej i wybrać tę, która odpowiada Twoim doświadczeniom i zainteresowaniom.
2. Wziąć udział w "Programie rozwoju wolontariatu"  raz w roku (w lutym - marcu) ogłaszamy rekrutację do rocznego programu, umożliwiającego nabycie kompetencji niezbędnych do pracy w organizacji, połączoną ze stopniowym włączaniem się w interesujące Ciebie działania. Szkolenia oferowane w ramach programu obejmują wiedzę ogólną, m.in. zagadnienia związane z orientacją psychoseksualną, budowaniem kontaktu z klientkami_tami, refleksji nad zjawiskiem dyskryminacji, zasadami tworzenia i realizacji projektów oraz specjalistyczną (związaną z obszarem działania organizacji, w który chcesz się zaangażować: prawnym, edukacji antydyskryminacyjnej oraz pomocowym). Po zakończeniu szkoleń pod opieką mentorki_ra będziesz stopniowo włączać się w realizowane przez nas działania lub przygotowywać się do realizacji własnych pomysłów.


Więcej informacji o wolontariacie w Lambdzie Warszawa znajdziesz w przygotowanym przez nas pakiecie:  

Rozpoczynam wolontariat. Pakiet wolontariusza
red. Krzysztof Kliszczyński
plik PDF (476 KB)  

 

Kontakt w sprawie projektu
Paweł Fischer-Kotowski, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

należymy do

twitter
twitter
odwiedź nas na FB
zaloguj się