JA_FONT_SIZE

Dostosuj stronę

wesprzyj nas

Większość naszych działań jest finansowana ze środków publicznych i pochodzących z fundacji grantodawczych, jednak oferują one ograniczone możliwości sfinansowania wszystkich naszych działań i korzystanie tylko z nich uniemożliwiłoby nam oferowanie wszystkich działań, których potrzebują osoby LGBT. Możesz pomóc nam w działaniu, wspierając nas finansowo. Jeżeli chcesz wesprzeć nas w innej formie, dowiedz się dlaczego warto i jak to zrobić tutaj.

Dlaczego warto nas wesprzeć finansowo?

 • jesteśmy najbardziej doświadczoną organizacją świadczącą pomoc na rzecz osób LGBT w Polsce,
 • wspieramy osoby homo-, biseksualne i transpłciowe poprzez prowadzenie grup spotkaniowych, telefonu zaufania, prowadzenie porad prawnych i psychologicznych  jest to jedyna taka oferta w naszym kraju.

 
Efekty działań realizowanych w 2013 r. przez nasz ponad 30-osobowy zespół:

 • ponad 8500 osób skorzystało z naszej oferty poradnictwa i pomocowej,
 • prawie 2000 udzielonych porad psychologicznych, prawnych i seksuologicznych,
 • prawie 500 udzielonych porad 'Telefonu zaufania dla lesbijek i gejów',
 • 8 działających grup samopomocowych, wsparcia i rozwojowych dla lesbijek i gejów i ich bliskich,
 • poradnia internetowa www.bezpytan.pl, z której skorzystało prawie 2000 osób,
 • 8 klubów w Warszawie było objętych działaniami profilaktycznymi w zakresie uzależnień i HIV/AIDS,
 • przeszkoliliśmy_łyśmy prawie 150 osób z Urzędu m. st. Warszawy w zakresie równego traktowania, w tym przeciwdziałania homofobii,
 • po raz kolejny wsparcie w ramach Funduszu Stonewall uzyskały 4 najlepsze projekty pomagające osobom LGBT rozwijać ich pozytywną tożsamość.

Szczegółowe informacje o naszych dokonaniach oraz sprawozdania finansowe znajdziesz w publikowanych co roku sprawozdaniach.

Na co przeznaczymy otrzymane od Ciebie fundusze? 

 • do 15% wszystkich wpłat przeznaczymy na sfinansowanie rozwoju kompetencji osób świadczących pomoc i poradnictwo oraz ich uczestnictwo w szkoleniach, seminariach i konferencjach,
 • co najmniej 70% wszystkich wpłat sfinansuje realizowane poradnictwo, funkcjonowanie grup wsparcia oraz prowadzenie działań profilaktyki hiv/aids i infekcji przenoszonych drogą płciową,
 • dodatkowo 15% kwoty z wpłat z tzw. "jednego procenta" zasili Fundusz Stonewall  pierwszy w Polsce fundusz przyznający granty na działania na rzecz osób LGBT.

Możesz także wskazać inny cel, na który przeznaczymy otrzymane od Ciebie środki  wystarczy zaznaczyć taką informację, np. w tytule przelewu.

W jaki sposób możesz nas wesprzeć  wybierz najdogodniejsze dla siebie rozwiązanie

Opcja 1. Przekaż nam 1% Twojego podatku dochodowego od osób fizycznych. Szczegółowe instrukcje w jaki sposób tego dokonać znajdziesz tutaj. Warto pamiętać, że przekazanie 1% podatku nie wiąże się dla Ciebie z żadnymi dodatkowymi kosztami.

Opcja 2. Przekaż nam dowolnie wybraną przez siebie sumę jako darowiznę z przeznaczeniem na prowadzoną przez nas działalność charytatywną. Zgodnie z przepisami prawa podatkowego, przekazaną kwotę możesz odliczyć od podstawy opodatkowania, pod warunkiem, że nie przekracza ona łącznie 6% Twojego dochodu (uwaga! limit odnosi się do wszystkich darowizn przekazanych przez Ciebie w danym roku podatkowym). Darowiznę możesz przekazać nam:

 • przelewem bankowym na rachunek: Stowarzyszenie Lambda Warszawa, ul. Żurawia 24a, 00-515 Warszawa, Volkswagen Bank Polska nr rach. 47 2130 0004 2001 0259 8738 0001,
 • płacąc za pośrednictwem systemu  na głównej stronie - akceptowane są wszystkie karty kredytowe, płatności z wykorzystaniem telefonu komórkowego i stacjonarnego oraz za pośrednictwem większości banków. Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl.

Opcja 3. Podczas imprezy ze znajomymi lub współpracownikami zaproponuj im przekazanie nam 1% ich podatku lub darowizny. Doskonałym pomysłem jest zaproponowanie wsparcia naszej działalności środkami zaoszczędzonymi na kwiatach i prezentach wręczanych z różnych okazji  zamiast wydawać środki na upominki, Twoi goście mogą wesprzeć konkretny cel społeczny. Nie wiesz, jak skutecznie zareklamować naszą działalność? Napisz nam Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , a wkrótce otrzymasz od nas komplet materiałów i ulotek dotyczących naszej działalności.

Opcja 4. Zapisz się do naszego Stowarzyszenia lub namów do tego znajome osoby. Nie musisz aktywnie włączać się w nasze działania  każda członkini_łonek naszej organizacji to dla nas kolejny znak, że to co robimy jest potrzebne. Dodatkowo jako członkini_łonek wpłacasz składkę, która umożliwia nam kontynuowanie naszych działań. Więcej informacji o tym w jaki sposób przyłączyć się do nas znajdziesz tutaj.

należymy do

twitter
twitter
odwiedź nas na FB
zaloguj się