JA_FONT_SIZE

Dostosuj stronę

Wieczór poezji z Adamem Stępińskim - 21.02

Rozpoczynamy cykl spotkań z poezją w Lambdzie Warszawa.
Już 21.02 (niedziela) o godz. 18:00 zapraszamy na wieczór autorski z Adamem Stępińskim zatytułowany „Ostatnio bywam poetą”.

Ostatnio bywam poetą


Ale kiedy prosisz o strofy

Wolę milczeć i w oczy

Twoje się zapomnieć

A głos oddać naszym

Ciałom by mówiły wierszem

...pisze Adam Stępiński w wierszu “List”. I rzeczywiście poetą nie jest od zawsze. Może nawet od niedawna. A ciało, miłość, namiętność, nostalgia, subtelny, a czasem dosadny, erotyzm to cechy charakterystyczne jego poezji. Pisze krótko, plastycznie i pięknie.
Jego dążeniem jest stworzenie współczesnej poezji gejowskiej. Co to znaczy? M. in. to pytanie zostanie postawione na wieczorze autorskim Adama Stępińskiego "Ostatnio bywam poetą".

O autorze:
Adam Stępiński to Warszawiak, rocznik 1950. Poeta, podróżnik. W poprzednim roku samotnie przemierzył świat w 80 dni (co zrelacjonował w książce swojego współautorstwa "Przez Świat, Wydawnictwo Uniwersytetu Rzeszowskiego 2015).
Inspiracją poezji erotycznej jest dla niego twórczość Arystofanesa i Kawafisa. Mistrzynią lakonicznej formy, ironii i liryzmu stała się dla niego Maria Pawlikowska-Jasnorzewska.
Jego poezja była wyróżniana na ogólnopolskich konkursach poetyckich. Dlaczego? O tym przekonamy się na spotkaniu z autorem i wspólnym czytaniu jego poezji.

Serdecznie zapraszamy miłośników poezji i wszystkich zainteresowanych na wieczór autorski Adama Stępińskiego organizowany przez Lambdę Warszawa.
Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/190525914644008/

należymy do

twitter
twitter
odwiedź nas na FB
zaloguj się