JA_FONT_SIZE

Dostosuj stronę

Oficjalne pożegnanie DKF-u (Dyskusyjnego Klubu Filmowego)

 Symboliczne, wirtualne pożegnanie DKF-u z powodu zmian w prawie, zmian dotyczących praw autorskich. Dziękujemy wszystkim za wspólne 3 lata z kinem lesbijskim.

"30 stycznia planowałyśmy kolejne sobotnie spotkania DKF-u, który prowadzimy gościnnie w Lambdzie. od grudnia 2012 roku. Konsekwentnie przez 3 lata pokazywałyśmy filmy lesbijskie, kobieco-nieheteronoramtywne z nutą poliamoryczną.

Niestety zawieszamy /zamykamy ten projekt i ostatni cykl połączony z DKK „Śladem zbrodni”.

Dlaczego? Zmieniło się prawo (jeszcze za rządów PO), które zezwalało organizacjom pozarządowym bez kosztów i licencji, korzystać m.in. z filmów dla celów tzw. edukacyjnych. To dawało wolność wyboru i swobodne „promowanie” kultury różnego rodzaju nienormatywności.

Przez 3 lata udało nam się pokazać sporo filmów, stoczyć niejeden intelektualno-emocjonalny bój, spotkać wiele fanek kina i/lub dyskusji. Wreszcie stworzyło się stałe kobiece grono, zasilane wciąż nowymi osobami, które co miesiąc dyskutowało na lesbijskie tematy w kontekście sztuki.

To była propozycja dla tych kobiet (nie tylko kobiet) które szukały rozmowy, towarzystwa ze sztuką w tle, potwierdzając naszą ideę fix, że społeczność LGBTQIA potrzebuje nie tylko psychoterapii, rzecznictwa i imprez.

Dziękujemy Wszystkim za obecność, czas, energię…. Będziemy szukały sposobu, by wznowić projekt na innych zasadach albo w innym miejscu, które ma prawa po pokazywania sztuki edukacyjnie, nie tylko biało-czarnej i biało-czerwonej.

Pozdrawiamy wywrotowo - Girls Power! Na razie spotykajmy się na filmach lesbijskich i feministycznych w kinach i na festiwalach. Dopóki jeszcze pokazują takie kino!

Agnieszka Małgowska /Monika Rak
http://dtandemt.blogspot.com/""

należymy do

twitter
twitter
odwiedź nas na FB
zaloguj się