JA_FONT_SIZE

Dostosuj stronę

Masz prawo! Warsztaty prawne dla osób LGBT

Nie masz pewności, czy masz prawo do dziedziczenia po swoim partnerze/swojej partnerce?
Zastanawiasz się, jak wygląda zgłaszanie przestępstw z nienawiści wobec osób LGBT i ściganie sprawców?
Zdarzyło Ci się, że policja odmówiła przyjęcia zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa, bo nie podałeś/podałaś odpowiedniej kwalifikacji karnej?

Przygotowaliśmy te warsztaty z myślą o Tobie!

Dowiesz się:
- czym różni się dziedziczenie ustawowe od testamentowego, jak sporządzać pełnomocnictwa i jak regulować sprawy majątkowe w nieformalnych związkach
- czym są przestępstwa z nienawiści – jak je rozpoznać? Jakie kroki prawne możesz podjąć?
-co oznacza prywatnoskargowy tryb ścigania przestępstw i jak skutecznie zawiadamiać o popełnieniu przestępstwa

Warsztaty odbędą się 22 listopada o 13:00 w siedzibie Lambdy Warszawa (ul. Żurawia 24a, lok. 4).
Przewidywany czas trwania to trzy godziny.

Zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową do 18 listopada pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Warsztaty są bezpłatne.
Ilość miejsc ograniczona.

Prowadzące:
Karolina Brzezińska – prawniczka, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, aplikantka adwokacka, Koordynatorka Zespołu Prawnego Stowarzyszenia Lambda Warszawa, w ramach Stowarzyszenia od 3 lat świadcząca prawne poradnictwo antydyskryminacyjne dla osób poszkodowanych dyskryminacją ze względu na orientację seksualną oraz tożsamość płciową.

Aneta Mikołajczyk – prawniczka, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, aplikantka radcowska. Pracuje w Biurze Rzecznika Praw Dziecka oraz współpracuje ze Stowarzyszeniem na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” oraz Stowarzyszeniem Lambda Warszawa. Interesuje się regulacjami prawnymi dotyczącymi kobiet i dzieci – przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie, przestępstwami seksualnymi, a także sytuacją osób osadzonych, jak również działaniami równościowymi.

Zapraszamy!

Projekt "Prowadzenie poradnictwa dla osób i rodzin zagrożonych i/lub doświadczających dyskryminacji (w szczególności prawnego i/lub psychologicznego)" jest współfinansowany ze środków m.st Warszawy.

należymy do

twitter
twitter
odwiedź nas na FB
zaloguj się