JA_FONT_SIZE

Dostosuj stronę

STOP mowie nienawiści wobec osób LGBT

STOP MOWIE NIENAWIŚCI WOBEC OSÓB LGBT to innowacyjny projekt, ukazujący jak ogromne bariery i granice stawiane są na drodze osób homoseksualnych, osób na co dzień zmagających się nie tylko z brakiem regulacji prawnych dotyczących statusu ich praw wobec osób, z którymi wielokrotnie prowadzą całe swoje życie ale przede wszystkim odrzuceniem, wyalienowaniem i degradacją ze strony osób heteroseksualnych. Przerażającym zjawiskiem w chwili obecnej w Polsce jest fakt, iż osoby synonimem osoby homoseksualnej nie jest już tylko określenie pedał, pedofil, pederasta ale również osoba pozytywna jeśli chodzi o nosicielstwo wirusa HIV, osoby te kojarzone są przede wszystkim z molestowaniem, chorobą psychiczną, nietrwałością w budowaniu relacji, przypadkowymi kontaktami seksualnymi, ekshibicjonizmem, a nawet transseksualizmem. Każdy przejaw jakiejkolwiek inności jest szykanowany oraz napiętnowany przez Młodzież Wszechpolską, polityków polskiej sceny politycznej a co gorsza coraz to młodsze osoby, które idąc przykładem w miejscowości Bieżuń, położonej 50 kilometrów od Płocka, powiesił się 14-letni Dominik. W liście pożegnalnym do matki wyznał, że był nękany przez kolegów. Wyśmiewali jego wygląd i przezywali "pedziem".

Podobno nastolatek miał też problemy w szkole z nauczycielką, która go publicznie poniżała. Być może właśnie to stało się zachętą dla innych uczniów, którzy zaczęli mu dokuczać. Dręczyli go za jego ubiór, przezywali, zaczęli też rzucać w niego kamieniami. W końcu Dominik nie wytrzymał i targnął się na życie -powiesił się w domu.

Czyna to zasługują osoby, które kochają i pragnąć być kochane i akceptowane?

W projekcie czekają nas warsztaty w pięciu wybranych liceach na terenie Torunia, tylko dla klas maturalnych, spotkania z osobami ze świata mediów, polityki, które dokonały coming outu. Dodatkowo zostaniewydrukowane 1000 ulotek dotyczących krótkich historii osób,które przyjaźnią się z osobami LGBT. Autor chciałby również włączyć do akcji wideo-blog, w którym będzie umieszczał wywiady oraz rozmowy z osobami, które chciałyby opowiedzieć historie swoich przyjaciół co będzie ogromną siłą napędową dla projektu.

Strona projektu na facebook'u: www.facebook.com/ST.UP.LoveIsLove/

Folder 1Folder 2

należymy do

twitter
twitter
odwiedź nas na FB
zaloguj się