JA_FONT_SIZE

Dostosuj stronę

DKF „Imaginarium” – „Różne oblicza miłości”: „Siła przyciągania”

DKF „Imaginarium”*- Różne Oblicza Miłości to cykl comiesięcznych spotkań, objętych matro/patronatem Lambdy Warszawa, łączących projekcje filmów o tematyce LGBT oraz dyskusje na temat różnorodnych postaw społecznych. W ramach DKF-u „Imaginarium” - Różne Oblicza Miłości pokażemy filmy, których fabuła będzie punktem wyjścia do dyskusji odbywających się po projekcjach filmowych. Poruszymy specyficzne kwestie dotyczące relacji w związkach międzyludzkich, problem dojrzewania, homofobii i akceptacji społecznej. Punktem odniesienia będą uniwersalne tematy, takie jak miłość, przyjaźń, rodzina, akceptacja odmienności, samoakceptacja oraz odnajdywanie swego miejsca w społeczeństwie.  

Spotkania w ramach DKF „Imaginarium” poprowadzi Mariusz Kurc. Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu (w poniedziałek) o godz. 20.15.
Cena biletu – 14zł
Cena karnetu (min. 4 spotkania) – 11zł

SKRÓCONY PROGRAM  - DKF „IMAGINARIUM”
Poniedziałek, godz. 20.15
7 września – Różne oblicza męskości: „Siła przyciągania”, reż. Stephan Lacant
21 września – Miłość nie jedno ma imię: „Życie Adeli – Rozdział 1 i 2”, reż. Abdellatif Kechiche
26 października – Osoby trans płciowe – wciąż nieodrobiona lekcja akceptacji: „Coś musi się stać”, reż. Ester Martin Bergsmark
16 listopada – Tęczowe rodziny: „Wszystko w porządku”, reż. Lisa Cholodenko
7 grudnia – Miłość i rewolucja, czyli jak tworzyć udany związek jednopłciowy w czasach przedemancypacyjnych: „W kręgu”, reż. Stephan Haut
21 grudnia – Bo w tym cały jest ambaras, żeby troje chciało na raz: „Trzy”, reż. Tom Tykwer

DKF „Imaginarium” rozpoczął działalność w 2007 roku organizując filmowe spotkania m.in. w warszawskiej Kinotece. Obecnie Klub, po krótkiej przerwie w aktywności, znalazł swoją nową siedzibę w Kinie Praha (ul. Jagiellońska 26). Na widzów czekają prezentacje najciekawszych produkcji filmowych zarówno polskiej, jak i światowej kinematografii. Projekcjom towarzyszyć będą dyskusje, ciekawe debaty oraz spotkania z twórcami i osobami związanymi ze sztuką filmową.

należymy do

twitter
twitter
odwiedź nas na FB
zaloguj się