JA_FONT_SIZE

Dostosuj stronę

Lesbijskie DKK & DKF - Śladem zbrodni… - rozpoczęcie sezonu

Wespół w zespół
DKF Kino lesbijskie z nutą poliamoryczną ma siostrę – Dyskusyjny Klub  Książkowy proponujący literaturę lesbijską i szerzej – kobiecą nieheteronormatywną. 
W lesbijskim świecie duety twórcze to tradycja. Dlatego DKF & DKK w ramach działu Kultura w kolejnym sezonie 2015/2016 działają razem, współtworząc filmowo-literacki program pt.„Śladem zbrodni. Wampirzyce. Morderczynie. Więźniarki”


Śladem zbrodni
Lesbijka jest zboczona... znaczy się, chora. Lesbijka burzy społeczny porządek. Zagraża rodzinie I narodowi. Lesbijka samym swoim istnieniem łamie prawo. Lesbijka jest zła. Jednym słowem, zbrodniarka.

Zaraz zaraz, o jakich czasach tu mowa?

Odpowiedź nie jest oczywista, jednak wyobrażenie złej kobiety – symbolicznej bądż realistycznej wampirzycy, deprawatorki, gwałcicielki, zabójczyni, wreszcie, w mniejszej mierze, pokutnicy-więźniarki – jest historycznie związane z figurą lesbijki. Kto tak o niej pisał i tak ją filmował?  Kiedy, dlaczego?

Chcemy prześledzić tę problematykę, porozmawiać o niej za pośrednictwem wspólnych aktywnych lektur i seansów. Proponujemy dobór utworów szeroko pojmujący lesbijskość łamiącą prawo – prawo stanowione, obowiązujące w danym okresie, czy prawo zwane “naturalnym”. Będzie zatem abiektalnie i krwiście.

DKK DKF program jpg

Miejsce: Lambda Warszawa, ul. Żurawia 24a/4

Pokazy filmowe mają charakter edukacyjny.
Na spotkania wstęp wolny.

Wydarzenie na Faceebook'u

 

 

należymy do

twitter
twitter
odwiedź nas na FB
zaloguj się