JA_FONT_SIZE

Dostosuj stronę

10. spotkanie KNH – PERFORMANCE jako sposób oswajania nieheteronormatywności?

10. spotkanie KNH – PERFORMANCE jako sposób oswajania nieheteronormatywności?

Performans jest przede wszystkim kwestią oka i ucha, a każde wydarzenie, działanie, zachowanie można rozpatrywać „jako” performans, to tak właśnie widzimy wszelkie aktywności społeczności LGBTIQ. Zachęcamy, bo biorąc rzeczy „jako” performans, można dostrzec sprawy kiedy indziej ukryte.
O swej inności możemy różnie mówić. Organizacje reprezentujące społeczność LGBT przyzwyczaiły nas do poprawnych politycznie, „grzecznych” wydarzeń, potwierdzających normatywne status quo. Ale są tez inne formy oporu wobec heteronormy – bardziej radykalne, artystyczne, budzące kontrowersje, czy wręcz wrogość. Na taką formę ekspresji w Polsce zdecydowały się tylko kobiety nieheteronormatywne – performerki: Anka Zet i Rafalala.

Ostatnie spotkanie z cyklu „Kobieta nieheteronormatywna” składać się będzie aż z trzech wydarzeń: warsztatu, pokazu video, spotkania z dyskusją.

ŚWIAT to PERFORMANS, czyli Bardzo KRÓTKI & BARDZO prosty KURS performans, godz. 10.00 – 15.00
Zapraszamy na kurs, podczas którego przyjrzysz się sobie i swojej codzienności z INNEJ perspektywy. Proste narzędzia, które Ci pokażemy, pozwolą tę codzienność zdekonstruować, a potem INACZEJ „od/tworzyć”.
A jeśli te wszystkie performatywne teorię Cię nie przekonują, to i tak wpadnij na warsztat dla relaksu - pokrzyczysz, poruszasz się, poimprowizujesz, pobawisz!
Warsztat poprowadzi Damski TANDEM Twórczy. Na zgłoszenia czekamy do 17.06.2015 pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. Osobne wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/1453054818324268/

Performans jest pomiędzy. Pokaz video, godz. 17.30 – 18.30
Podczas projekcji zaprezentujemy performansy te "bardziej artystyczne" - występy Da Boyz, Drag Queen, Rafalali oraz te "bardziej społeczne" - akcje miejskie, happeningi Anki Zet, lesbijskie śluby w przestrzeni publicznej.

Spotkanie z Anną Zawadzką – Anką ZET oraz dyskusja, godz. 19.00 – 21.00
Anna Zawadzka - Anka Zet działa swymi niekonwencjonalnymi metodami od lat. Chcemy spojrzeć na jej akcje je „jako” performansy, a nie nieobliczalne „wybryki”. Chcemy wspólnie się zastanowić, czy radykalne akcje są ważne, czy są skuteczne? Jakie wywołują reakcje w społeczności LGBT iQ i poza nią? Zapraszamy do gorącej dyskusji w performatywnej formule.

WSTĘP WOLNY!

Wydarzenia odbędą się w Feminotece, ul. Mokotowska 29a (wejście od ul. Marszałkowskiej 34/50 do samego końca w podwórzu).

Link do wydarzenia na fb: https://www.facebook.com/events/890008737703586/

W razie pojawienia się pytań prosimy o kontakt na nasz adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .
Po więcej informacji na temat projektu Kobieta Nieheteronormatywna zapraszamy na naszą stronę: http://www.knh.vxm.pl oraz fanpage: facebook.com/kobietanieheteronormatywna.

Serdecznie zapraszamy!

należymy do

twitter
twitter
odwiedź nas na FB
zaloguj się