JA_FONT_SIZE

Dostosuj stronę

Poznaj swoje prawa - zapraszamy na warsztaty prawne dla osób LGBTQ

Jak sporządzić pełnomocnictwo? W jaki sposób zapewnić sobie prawo do dziedziczenia po partnerze/ partnerce? Co to jest zachowek i kto ma do niego prawo? W jakich sytuacjach można złożyć wniosek o ściganie i jak to zrobic?
Tego wszystkiego i jeszcze więcej dowiesz się na organizowanych przez nas warsztatach prawnych. Liczba miejsc jest ograniczona.

Podczas warsztatu skupimy się na:

  • dziedziczeniu, uzyskaniu informacji o stanie zdrowia partera/partnerki oraz innych prawnych uregulowaniach odnośnie związków nieformalnych – wyjaśnimy te kwestie oraz pokażemy Ci jak je uregulować!
  • przestępstwach z nienawiści, motywowanych uprzedzeniami ze względu na orientację seksualną – umiejętności ich rozpoznania, możliwych do podjęcia kroków prawnych
  • omówieniu sytuacji uzasadniających sporządzenie pism zgłaszających naruszenie prawa w sprawach karnych.
  • przepisach prawa w zakresie równego traktowania – dowiesz się w jakich sytuacjach chroni Cię prawo!

Ilość miejsc ograniczona, zgłoszenia prosimy przesłać do 12.06.2015 r. na adres  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

Warsztaty odbędą się 14 czerwca (niedziela) w godz. 13:00 - 16:00 w Lambdzie Warszawa, ul. Żurawia 24a.

Prowadzące:
Karolina Brzezińska – prawniczka, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, aplikantka adwokacka, Koordynatorka Zespołu Prawnego Stowarzyszenia Lambda Warszawa, w ramach Stowarzyszenia od 3 lat świadcząca prawne poradnictwo antydyskryminacyjne dla osób poszkodowanych dyskryminacją ze względu na orientację seksualną oraz tożsamość płciową.
Aneta Mikołajczyk – prawniczka, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, aplikantka radcowska. Pracuje w Biurze Rzecznika Praw Dziecka oraz współpracuje ze Stowarzyszeniem na Rzecz Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” oraz Stowarzyszeniem Lambda Warszawa. Interesuje się regulacjami prawnymi dotyczącymi kobiet i dzieci – przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie, przestępstwami seksualnymi, a także sytuacją osób osadzonych, jak również działaniami równościowymi.

Zapraszamy!


Projekt "Prowadzenie poradnictwa dla osób i rodzin zagrożonych i/lub doświadczających dyskryminacji (w szczególności prawnego i/lub psychologicznego)" jest współfinansowany ze środków m.st Warszawy.

Wydarzenie odbywa się w ramach Festiwalu Parady Równości.

należymy do

twitter
twitter
odwiedź nas na FB
zaloguj się