JA_FONT_SIZE

Dostosuj stronę

Wspólny list organizacji LGBTQ do prezydenta - elekta Andrzeja Dudy

Prezydent Elekt Rzeczypospolitej Polskiej
Andrzej Duda


Szanowny Panie Prezydencie,

Zwracamy się do Pana, jako Forum Organizacji LGBTQIA zrzeszające ponad trzydzieści organizacji działających na rzecz społeczności LGBTQIA (Lesbijek, Gejów, Osób Biseksualnych, Transpłciowych, Queer i Interseksualnych oraz ich Sojuszników) w Polsce.

Na wstępie chcielibyśmy Panu pogratulować wyboru na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polski i życzyć owocnej kadencji.

Nawiązując do przemówienia wygłoszonego 24 maja bieżącego roku zaraz po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów prezydenckich gdzie wypowiedział Pan następujące słowa „Prezydent, kiedy zostaje wybrany, ma służyć narodowi, ma słuchać i być otwartym. Dlatego drzwi Pałacu Prezydenckiego będą otwarte dla inicjatyw społecznych. Takich, z którymi się zgadzam i co, do których mogę mieć wątpliwości. Ale jestem otwarty na rozmowę, dlatego że szacunek należy się każdemu człowiekowi. To nie będzie prezydentura zamknięta, obiecuję to dzisiaj. Wspólnotę buduje wzajemny szacunek i życzliwość” oraz do fragmentu wywiadu z Panem opublikowanego na łamach internetowego wydania dziennika „Rzeczpospolitej” (http://www4.rp.pl/artykul/1204807-Jestem-energetycznym-wampirem.html) gdzie na pytanie pana Roberta Mazurka „Co pan zrobi, jeśli przyjdą do pana geje z propozycją małżeństw gejowskich?” odpowiedział Pan „Spotkam się z nimi i będę szczerze rozmawiał. Siądę z nimi przy jednym stole, bo są ludźmi takimi samymi jak ja i należy im się szacunek.” chcielibyśmy zaproponować Panu spotkanie z przedstawicielami Forum Organizacji LGBTQIA.

Takie spotkanie będzie znakomitą okazją, aby w atmosferze wzajemnego szacunku i życzliwości przedstawić Panu aktualną sytuację osób należących do ponad dwumilionowej społeczności LGBTQIA oraz przedyskutować szereg problemów, z jakimi zmagają te osoby
w codziennym życiu.

Odpowiedź prosimy kierować na adres mailowy Stowarzyszenia Pracownia Różnorodności Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

Z wyrazami szacunku

Organizacje zrzeszone w Forum Organizacji LGBTQ:
Akceptacja Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób Homoseksualnych, Biseksualnych i Transpłciowych, Chór Voces Gaudiae, Damski Tandem Twórczy, Fabryka Równości, Fundacja „Replika”, Fundacja Anka Zet Studio, Fundacja Kultura dla Tolerancji, Fundacja LGBT Bussines Forum, Fundacja Przestrzeń Kobiet, Fundacja Równość.org.pl, Fundacja Wolontariat Równości, Krakowski Klub Sportowy „Krakersy”, Komitet Organizacyjny Festiwalu Queerowy Maj, Stowarzyszenie Kampania Przeciw Homofobii, Stowarzyszenie Lambda Bydgoszcz, Stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza, Stowarzyszenie Otwarte Forum, Stowarzyszenie Kobiet KONSOLA, Stowarzyszenie Lambda Warszawa, Stowarzyszenie na Rzecz Kultury Różnorodności „Bez!miar”, Stowarzyszenie Na Rzecz Lesbijek, Gejów, Osób Biseksualnych, Osób Transpłciowych Oraz Osób Queer „Pracownia Różnorodności”, Stowarzyszenie na rzecz osób LGBT TOLERADO, Stowarzyszenie Naukowe Psychologia i Seksuologia LGBT, Stowarzyszenie Równość na Fali, Stowarzyszenie Tęczówka, Trans-Fuzja - Fundacja Na Rzecz Osób Transpłciowych, Tęczowy Lublin, Uczelniana Organizacja Studencka „Queer UW", Warszawski Klub Piłki Siatkowej „Volup”, „Wiara i Tęcza” Grupa Polskich Chrześcijan LGBTQ, Grupa YESteśMY, Zjednoczenie Na Rzecz Żyjących z HIV/AIDS „Pozytywni w Tęczy”, portal Queer.pl

należymy do

twitter
twitter
odwiedź nas na FB
zaloguj się