JA_FONT_SIZE

Dostosuj stronę

profilaktyka hiv/aids sti

Wszystkie realizowane przez nas działania profilaktyczno-edukacyjne opierają się na filozofii ograniczania szkód (ang. harm reduction), tj. na podejmowaniu działań, których celem jest minimalizacja różnorakich szkód i zagrożeń związanych z ryzykownymi zachowaniami seksualnymi oraz używaniem alkoholu i narkotyków (substancji psychoaktywnych). Odbywają się one ramach projektu "Nie daj się uśpić", stanowiącego element Programu "Bezpieczniejsze związki".

Oferta programu jest bezpłatna, gwarantujemy pełną anonimowość.

Działania klubowe (ang. partywork)
Prowadzimy działania edukacyjno-profilaktyczne m.in. w miejscach spotkań osób LGBT (lesbijek, gejów, osób biseksualnych i trans) w Warszawie. Podczas dyżurów udzielamy porad dotyczących ograniczania ryzyka związanego ze spożywaniem alkoholu, narkotyków oraz podejmowania zachowań seksualnych, oferujemy bezpłatne prezerwatywy, lubrykanty oraz 'drink testy' (testy umożliwiające wykrycie w napoju, tzw. pigułki gwałtu), przekazujemy materiały edukacyjne, a także wskazujemy ofertę pomocową na terenie Warszawy. Terminy dyżurów znajdziesz w kalendarzu na głównej stronie. Aktualnie przygotowane przez nas materiały edukacyjne, a także bezpłatne prezerwatywy i lubrykanty można znaleźc w warszawskich klubach Code Red, Fantom, Lodi Dodi, Sauna GallaRamona Bar i Toro.

Porady są udzielane przez psycholożki_gów, pedagożki_ów oraz pracownice_ków socjalnych posiadających doświadczenie w pracy profilaktycznej w społeczności LGBT.
 

Poradnictwo w zakresie uzależnień
Oferujemy porady i konsultacje związane z uzależnieniami od alkoholu, narkotyków i seksu, świadczone przez specjalistki_ów w zakresie uzależnień. Poradnictwo jest ukierunkowane na określenie sytuacji klientki_ta, analizę motywacji do podjęcia leczenia oraz zaplanowanie działań terapeutycznych.

Porady są udzielane w poniedziałki w godz. 19:00  21:00. Nie są konieczne wcześniejsze zapisy. 

logo um kolorDziałania klubowe, poradnictwo internetowe oraz w zakresie uzależnień są finansowane przez m. st. Warszawę, Dzielnicę Śródmieście m. st. Warszawy oraz ze środków własnych pochodzących z 1% podatku od osób fizycznych.

należymy do

twitter
twitter
odwiedź nas na FB
zaloguj się