JA_FONT_SIZE

Dostosuj stronę

poradnictwo indywidualne

Oferujemy profesjonalne i kompleksowe poradnictwo w sprawach związanych z orientacją i tożsamością seksualną. Poradnictwo przeznaczone jest dla osób homoseksualnych, biseksualnych i trans oraz ich bliskich.
Porad udzielają profesjonalistki_ści, posiadający doświadczenie w pracy na rzecz osób LGBT (lesbijek, gejów, osób biseksualnych i trans). Oferowane porady są bezpłatne i anonimowe, jeżeli nie zaznaczono inaczej, nie jest konieczne wcześniejsze zapisywanie się.
Szczegółowe informacje o pełnej ofercie poradnictwa można znaleźć poniżej oraz w kalendarzu na stronie głównej.

Oferujemy profesjonalne i kompleksowe poradnictwo w sprawach związanych z orientacją i tożsamością seksualną. Poradnictwo przeznaczone jest dla osób homoseksualnych, biseksualnych i trans oraz ich bliskich.
Porad udzielają profesjonalistki_ści, posiadający doświadczenie w pracy na rzecz osób LGBT (lesbijek, gejów, osób biseksualnych i trans). Oferowane porady są bezpłatne i anonimowe, jeżeli nie zaznaczono inaczej, nie jest konieczne wcześniejsze zapisywanie się.
Szczegółowe informacje o pełnej ofercie poradnictwa można znaleźć poniżej oraz w kalendarzu na stronie głównej.

Poradnictwo prawne

Oferujemy porady prawne dotyczące prawa karnego, cywilnego i rodzinnego w sprawach związanych z orientacją i tożsamością seksualną. Przed umówieniem się na poradę prosimy o zapoznanie się z regulaminem - skorzystanie z porady jest tożsame z zaakceptowaniem jego postanowień.

Porady są udzielane wyłącznie osobom wcześniej zapisanym. Zapisy są przyjmowane za pośrednictwem konsultacji kryzysowych, ‘Telefonu zaufania’ (tel. 22 628 52 22, pon.  pt. w godz. 18:00  21:00) oraz e-maila.

Dla osób doświadczających przestępstw motywowanych uprzedzeniami ze względu na orientację seksualną zapewniamy ponadto konsultacje telefoniczne i przez skype w poniedziałek w godz. 17:00  19:00 i środę w godz. 20:00  22:00 (tel. 571 28 52 22, skype: My status).

Konsultacje i poradnictwo prawne są finansowane w ramach Programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z funduszy EOG oraz ze środków pochodzących z 1% podatku od osób fizycznych.

Godziny pracy: każdy wtorek miesiąca w godz. 18:00  21:00. Terminy możesz także sprawdzić w kalendarzu na stronie głównej.

Kontakt: Karolina Brzezińska, e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Telefon zaufania

‘Telefon zaufania’ udziela anonimowych porad za pośrednictwem tradycyjnego telefonu oraz komunikatora skype w sprawach dotyczących problemów powiązanych z orientacją i tożsamością seksualną: trudności w związku, samotności, problemów z samoakceptacją, trudności w nawiązywaniu relacji, obniżonego nastroju, bezpieczniejszego seksu i dyskryminacji, a także udziela informacji na temat placówek pomocowych na terenie Warszawy. W ‘Telefonie zaufania’ można także uzyskać informację o ofercie porad psychologicznych, seksuologicznych i prawnych w Lambdzie Warszawa oraz umówić się na wizytę.

Poradnictwo 'Telefonu zaufania' jest współfinansowane przez m.st. Warszawa oraz ze środków własnych pochodzących z 1% podatku od osób fizycznych

Godziny pracy: poniedziałek – piątek w godz. 18:00  21:00

W każdy pierwszy czwartek miesiąca - Ogólnopolski Telefon Zaufania dla chrześcijan LGBT i ich bliskich.

Kontakt: tel. 22 628 52 22,  skype: My status, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

  telefon zaufania    TZ

Poradnictwo i konsultacje psychologiczne oraz psychoterapia

Prowadzimy konsultacje, poradnictwo oraz terapię psychologiczną (psychoterapię) krótko- i długoterminową w sprawach dotyczących problemów powiązanych z orientacją i tożsamością seksualną: trudności w związku, samotności, problemów z samoakceptacją, trudności w nawiązywaniu relacji, obniżonego nastroju, życia z hiv i dyskryminacji. Możliwe jest skorzystanie podczas poradnictwa z zaufanej tłumaczki migowej.

Psychoterapia prowadzona jest w podejściach psychodynamicznym, poznawczo-behawioralnym oraz humanistyczno-egzystecjalnym. Rozpoczęcie psychoterapii uzależnione jest od wspólnych ustaleń z klientką_em podczas poprzedzających ją konsultacji. Przed zapisaniem się na wizytę zapraszamy do zapoznania się z informacjami o zespole psycholożek_gów i wykorzystywanych przez nas metodach pracy.

Porady są udzielane wyłącznie osobom wcześniej zapisanym. Zapisy są przyjmowane wyłącznie za pośrednictwem konsultacji kryzysowych, ‘Telefonu zaufania’ lub e-mailem. Poradnictwo psychologiczne jest finansowane przez m. st. Warszawę i jest bezpłatne.

Godziny pracy: poniedziałki w godz. 9.00  11.00, 15.50  21.30, wtorki w godz. 17.00  21.00, środy w godz. 17.00  21.00, czwartki w godz. 16.15  20.00, piątki w godz. 14.00  20.00

Kontakt: tel. 22 628 52 22,  skype:  My status  poniedziałek – piątek w godz. 18:00  21:00, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Life coaching

Istotą coachingu jest wiara w indywidualny potencjał każdej osoby. Coach poprzez rozmowę pomaga klientowi odkryć swoje możliwości i potrzeby oraz znaleźć motywację do osiągnięcia celu. Life coaching jest szczególnie pomocny dla osób, które stoją przed trudnymi decyzjami, potrzebują motywacji do podjęcia konkretnych działań lub po prostu chcą coś zmienić w swoim życiu. 

Prowadzony life coaching opiera się na metodzie Coach Wise.

Pierwsza sesja polega na rozpoznaniu obszarów życia, nad którymi klient_ka chce pracować oraz ustaleniu terminów i przebiegu kolejnych spotkań.

Porady udzielane są wyłącznie osobom wcześniej zapisanym. Zapisy są przyjmowane wyłącznie za pośrednictwem ‘Telefonu Zaufania’ lub e-mailem. Świadczone poradnictwo jest bezpłatne. Life Coaching jest finansowany ze środków własnych pochodzących z 1% podatku od osób fizycznych.

Godziny pracy: poniedziałki w godz. 16:50 – 19:50

Kontakt: tel. 22 628 52 22,  skype:  My status  poniedziałek – piątek w godz. 18:00  21:00, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Poradnictwo gadu-gadu

Anonimowe porady za pośrednictwem komunikatora Gadu-Gadu w sprawach dotyczących problemów powiązanych z orientacją i tożsamością seksualną: trudności w związku, samotności, problemów z samoakceptacją, trudności w nawiązywaniu relacji, obniżonego nastroju, bezpieczniejszego seksu i dyskryminacji, a także udzielenie informacji na temat placówek pomocowych na terenie Warszawy.
gg GG 1286102
Godziny pracy: wtorek i czwartek, godz: 18:00 - 20:00

należymy do

twitter
twitter
odwiedź nas na FB
zaloguj się