JA_FONT_SIZE

Dostosuj stronę

Wolontariat medyczny Lambdy Warszawa

Drodzy i Drogie,
lubimy się bawić i korzystać z życia. Super, jeśli taki stan trwa bardzo długo, ale czy zastanawialiście się kiedykolwiek, co się stanie, gdy zachorujecie? Nie chodzi nam o złamaną nogę albo operację wyrostka robaczkowego, tylko poważną chorobę.

Nieoceniona jest wtedy rola wszystkich bliskich ludzi, którzy potrafią nas wesprzeć. Potrafią się nami zaopiekować i być obok, gdy jest z nami nie najlepiej. Czasem jednak takich osób brakuje i bywa, że zostajemy ze wszystkim sami. Osoba, która opiekuje się ciężko chorym pacjentem potrzebuje opieki medycznej, zarówno psychicznej, jak i edukacji co do dalszego postępowania z bliskim na co dzień.  Zaakaceptowanie choroby i odnalezienie się w sytuacji, w której nieoczekiwanie się znaleźliśmy, wymaga sporo czasu.

Właśnie w tym momencie zaczyna się rola zespołu medycznego Lambdy Warszawa, który tworzą lekarz i pielęgniarz, mający doświadczenie w opiece długoterminowej i paliatywnej. Swoją pomoc szczególnie chcemy skierować do osób LGBT.

Jeśli więc jesteś ciężko lub przewlekle chory lub niepełnosprawny, zapraszamy do kontaktu.  Przyczyna Twojej choroby – wirus, uraz, nowotwór – jest istotna, ale nie ma wpływu na nasze podejście i opiekę. Jesteśmy, żeby Ci pomóc!

Zapraszamy też wszystkich/e partnerów/ki, opiekunów/ki i członków rodzin chorych, którzy chcieliby nauczyć się profesjonalnego podejścia do bliskiej osoby.

Jeżeli wiesz, że ktoś z Twoich znajomych jest bardzo chory i wymaga wsparcia oraz pomocy medycznej, a jest zbyt słaby bądź nie ma możliwości skontaktowania się z nami, również dobrze trafiłeś. Daj nam znać, żebyśmy mogli pomóc.

Zespół medyczny zapewnia profesjonalną, kompleksową opiekę medyczną w zakresie opieki długoterminowej oraz paliatywnej. Modyfikujemy leczenie przecwbólowe, wykonujemy drobne zabiegi – iniekcje, kroplówki, zmiany opatrunku, jesteśmy edukatorami, dajemy wsparcie psychiczne, a w przypadku dolegliwości somatycznych stosujemy farmakologię.

Towarzyszymy od każdego etapu choroby i zostajemy tak długo, jak jest to konieczne. Nie leczymy tylko trądziku i nie wystawiamy zwolnienia po imprezie :)

Działamy całkowicie bezpłatnie – przyjedziemy, gdy zajdzie taka potrzeba!

Śmiało, skontaktuj się z nami!

Wasz zespół medyczny Lambdy Warszawa
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

należymy do

twitter
twitter
odwiedź nas na FB
zaloguj się