JA_FONT_SIZE

Dostosuj stronę

Maraton Pisania Listów w Lamdzie Warszawa!

W trakcie Maratonu PISZEMY LISTY w obronie osób, których prawa zostały złamane.
Im więcej listów napiszemy, tym większa szansa, że uda nam się poprawić los danego bohatera lub bohaterki.
Lambda Warszawa skupi się na pisaniu listów w sprawie Costasa i jego partnera, którzy zostali poważnie pobici w wyniku homofobicznego i rasistowskiego ataku w centrum Aten (krótka historia poniżej).
Oprócz pisania listów, odbędzie się również debata współorganizowana z magazynem Replika „Biją geja, a gej… milczy?” z udziałem wyjątkowych gości!

PROGRAM MARATONU:
12:00 rozpoczęcie

17:00 debata „Biją geja, a gej… milczy?” współorganizowana z magazynem Replika (więcej informacji: https://www.facebook.com/events/143683222659409/)

20:00 zakończenie

Oto krótka historia Costasa i jego partnera:
„W sierpniu 2014 roku Costas i jego partner, który jest uchodźcą, zostali poważnie pobici w wyniku homofobicznego i rasistowskiego ataku w centrum Aten. Sprawcy nie zostali zidentyfikowani, a tym bardziej ukarani. W całej Grecji policja i rząd nie radzą sobie z rosnącą falą przestępstw z nienawiści. Co więcej, pary tej samej płci są traktowane jak obywatele drugiej kategorii. Spraw, aby rząd Grecji zlecił przeprowadzenie rzetelnego śledztwa w tej sprawie, a Costas i jego partner otrzymali zadośćuczynienie, które im się należy."

Oczywiście będzie można pisać listy w wsparciu również innych bohaterów tegorocznego Maratonu.

DZIAŁAJ Z NAMI! DOŁĄCZ DO WYDARZENIA i zaproś znajomych z FB!

Inicjatywa Maratonu narodziła się w 2001 roku w POLSCE! Od tego czasu Maraton poprawił sytuację wielu osób - co roku udaje nam się pomóc w co najmniej 1/3 przypadków.
Rok temu na całym ŚWIECIE napisano ponad 3 200 000 LISTÓW, z czego aż 268 000 wysłaliśmy z Polski. W tym roku chcemy napisać jeszcze więcej listów, które pomogą bohaterom i bohaterkom!

Więcej informacji na www.amnesty.org.pl/maraton

NAPISZ LIST, ZMIEŃ ŻYCIE!

Do zobaczenia w Lambdzie Warszawa 12 grudnia! :)

należymy do

twitter
twitter
odwiedź nas na FB
zaloguj się