JA_FONT_SIZE

Dostosuj stronę

Prestiżowa nagroda "Czerwonej Kokardki" dla naszej współpracowniczki i członkini Katarzyny Rżanek!

Wyróżnienie zostało wręczone podczas uroczystości towarzyszącej XXII Konferencji „Człowiek Żyjący z HIV w rodzinie i społeczeństwie”, która odbyła się 1 i 2 grudnia w warszawskim hotelu Marriott.

Katarzyna od wielu lat prowadzi działania edukacyjne skierowane m.in. do mężczyzn utrzymujących stosunki sekusalne z mężczyznami oraz osób świadczących usługi seksualne. Przygotowuje do tego zadania także edukatorki i edukatorów z innych miast, dzięki czemu mogą skuteczniej i efektywniej działać. Co roku można także spotkać ją podczas popularnego Festiwalu Woodstock, gdzie uczy młodych ludzi w jaki sposób dbać o własne zdrowie seksualne i reprodukcyjne. Od wielu lat jest także związana ze Stowarzyszeniem Program STACJA, zajmującym się działaniami pomocowymi na rzecz młodzieży wykluczonej społecznie. Aktualnie pełni funkcję jego Prezeski.

„Czerwoną Kokardkę” przyznaje Kapituła tworzona przez organizacje pozarządowe i instytucje publiczne, zajmujące się problematyką HIV/AIDS. Stanowi ona uznanie dla wyjątkowego zaangażowania w pracę na rzecz osób żyjących z HIV oraz działania w dziedzinie profilaktyki i terapii.

należymy do

twitter
twitter
odwiedź nas na FB
zaloguj się