JA_FONT_SIZE

Dostosuj stronę

Nauczymy jak organizować Żywe Biblioteki

Projekt "Rozwój Żywych Bibliotek w Polsce - przeciwdziałajmy dyskryminacji lokalnie" realizuje partnerstwo Stowarzyszeń Diversja i Lambda Warszawa. Jest on realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji finansowanego z Funduszy EOG.

W ramach projektu zrealizujemy szereg działań, które umożliwią wzmocnienie istniejących Żywych Bibliotek i upowszechnienie tej metody wśród organizacji zainteresowanych pracą tą metodą. Przede wszystkim:
1. Przeprowadzimy szkolenia "Jak zorganizować Żywą Bibliotekę?" w 4 miastach w Polsce [kwota 80% miejsc dla osób z mniejszych miejscowości]. Łącznie przeszkolonych zostanie 80 nowych organizatorów/organizatorek.
2. Opracujemy nową, wspaniałą stronę internetową dla Żywa Biblioteka Polska, która będzie zbierała informacje o Żywych Bibliotekach w naszym kraju; znajdą się na niej podstrony wszystkich Żywych Bibliotek w Polsce, a po zalogowaniu - dostęp do narzędzi dla osób je koordynujących, wzory dokumentów etc.
3. Osobom, które będą uczestniczyły w szkoleniach zaproponujemy mentoring, aby ułatwić im organizację Żywych Bibliotek w ich miejscowościach.
4. Opracujemy materiały wspierające, oprogramowanie do obsługi Żywej Biblioteki i całą identyfikację wizualną Żywej Biblioteki, z której bezpłatnie będzie mógł korzystać każdy podmiot organizujący te wydarzenia.
5. Zorganizujemy ogólnopolską konferencję na temat Żywej Biblioteki dla 100 osób [osób uczestniczących w szkoleniach i innych zainteresowanych], z udziałem Ronniego Abergela i innych osób z Human Library Organization i kilku innych Żywych Bibliotek w Europie.

Mamy mnóstwo energii i gotowość do ciężkiej pracy!

Informacje o szkoleniach znajdziecie już niedługo na fanpage Diversji i Lambdy Warszawa, a od czerwca także na stronie www.zywabibliotekapolska.pl.

należymy do

twitter
twitter
odwiedź nas na FB
zaloguj się