JA_FONT_SIZE

Dostosuj stronę

Program stażowy 2015 - Włącz się!

Nabór do programu stażowego Lambdy Warszawa - 2015

Stowarzyszenie Lambda Warszawa jest najstarszą organizacją pomocową w Polsce, działającą na rzecz osób LGBT (lesbijek, gejów, osób biseksualnych i osób transpłciowych). Zapraszamy do udziału w rocznym programie stażowym!
Interesuje Cię pomaganie innym, przeciwdziałanie dyskryminacji oraz działanie na rzecz osób LGBT? Szukasz inspiracji i możliwości spędzenia w sposób atrakcyjny czasu wolnego? Jeżeli tak, to skontaktuj się z nami. Mamy Ci coś do zaoferowania!

Do jakich osób skierowana jest nasza oferta?

Twój wiek nie ma tutaj znaczenia. Nieważne czy jesteś studentką, emerytem, czy prowadzisz aktywne życie zawodowe. Poniżej zamieszczamy szczegóły dotyczące profilu osób, których szukamy, z podziałem na określone stanowiska. Ilość miejsc jest ograniczona!
Szczegółowy opis powyższych stanowisk znajduje się W TYM MIEJSCU. Koniecznie zapoznaj się z nim, wybierając stanowisko najbardziej pasujące do Twoich kompetencji i oczekiwań.

 1. Asystent prawny/asystentka prawna (ilość wolnych miejsc: 3)
 2. Edukator/ka (ilość wolnych miejsc: 3)
 3. Mentor/ka osoby starszej (ilość wolnych miejsc: 3)
 4. Osoba do zespołu PR (public relations) (ilość wolnych miejsc: 2)
 5. Prowadzący/prowadząca grupę spotkaniową/wsparcia dla gejów (ilość wolnych miejsc: 2)
 6. Recepcjonista/ka (ilość wolnych miejsc: 5)
 7. Telefonista/ka w Telefonie Zaufania (ilość wolnych miejsc: 3)

Co oferuje program stażowy?

 • udział w serii szkoleń ogólnych, przygotowujących do uczestnictwa w stażu (wolontariat w organizacji pozarządowej, zarządzanie projektem, trening antydyskryminacyjny, warsztat dot. orientacji seksualnej, trening genderowy i antyhomofobiczny, kontakt z klientką/em);
 • szkolenia specjalistyczne przygotowujące do podjęcia działań w ramach stażu w wybranym obszarze;
 • możliwość nabycia doświadczenia w trakcie półrocznej pracy związanej z pomaganiem, przeciwdziałaniem dyskryminacji lub działaniami edukacyjnymi i poradniczymi w obszarze prawnym;
 • indywidualne wsparcie przez opiekunów grup (tutorów) w trakcie odbywania stażu;
 • wolontariat w nowocześnie zarządzanej organizacji pozarządowej;
 • współpracę z osobami posiadającymi wieloletnie doświadczenie w działaniach pomocowych, antydyskryminacyjnych i antyhomofobicznych;
 • możliwość nawiązania nowych kontaktów towarzyskich i zawodowych.

Szczególnie zapraszamy osoby z grup niedoreprezentowanych w naszym zespole: osoby starsze, mężczyzn, osoby żyjące z niepełną sprawnością, osoby z mniejszości narodowych i etnicznych oraz osoby transpłciowe.

Terminy

 • rekrutacja – I etap: od 26.02 do 16.03.2015 r.
 • rekrutacja – II etap - rozmowy z wybranymi wolontariuszami/kami: od 17.03 do 31.03.2015
 • realizacja szkoleń ogólnych: od 10.04 do 31.05.2015 r.
 • realizacja szkoleń specjalistycznych: od 30.06 do 20.07.2015 r.
 • staż w organizacji: od 21.07 do 31.12.2015 r.

Zasady

Do udziału w programie zapraszamy osoby posługujące się biegle językiem polskim w piśmie i w mowie. Udział w programie jest bezpłatny. Stażystom i stażystkom nie przysługuje wynagrodzenie, ich działalność na rzecz Stowarzyszenia będzie odbywać się na zasadzie wolontariatu. Zapewniamy przerwy na kawę i obiady w dniach, w których będą odbywać się szkolenia. Osoby uczestniczące w programie będą zobowiązane do uczestniczenia w szkoleniach, spotkaniach z opiekunem swojej grupy (tutorem/ką) oraz superwizjach, a także do działań w wolontariacie w wymiarze 60 godzin.

Rekrutacja:

Osoby zainteresowane udziałem w programie prosimy o przesłanie do 16 marca 2015 r. wypełnionego formularza zgłoszeniowego:
- formularz zgłoszeniowy do wypełnienia przez stronę;
- w wersji do pobrania (*doc) i przesłania do nas na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub wydrukowany i wysłany faksem na nr 22 415 83 38 lub pocztą pod adres: Stowarzyszenie Lambda Warszawa, ul. Żurawia 24 a (lokal 4), 00-515 Warszawa (liczy się data wpływu).

W przypadku jakichkolwiek pytań skontaktuj się z nami: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Koordynator: Tomasz Piątek, tel. 22 415 83 38

Zadanie jest współfinansowane przez m.st. Warszawa w ramach projektu „Kształcenie wolontariuszy na potrzeby zadań statutowych organizacji, które to zadania kierowane są do mieszkańców m. st. Warszawy"

należymy do

twitter
twitter
odwiedź nas na FB
zaloguj się